SIK SORULAN SORULAR

+

Sistemin Çalışması için Gerekli Donanımlar Nelerdir?

Önceden herhangi mevcut kameranız ya da bilgisayarınız bulunmuyor ise aşağıdaki linkten gerekli donanım listemizi inceleyebilirsiniz.

Detaylı bilgi için tıklayın.

+

Mevcut kamera ve bilgisayar donanımımın, yazılımınıza entegre olabilir mi?

Güvenlik firması değiştiren kullanıcıların en büyük problemi var olan kameralara ek kamera maliyeti çıkmasıdır. Kullandığınız kamera ve bilgisayarın markası ne olursa olsun Eyedius, her marka kameraya uygun çalışabilme özelliği ile , kullanıcının mevcut kameralarını daha akıllı hale getirerek, bulunduğu ortamı 360 derece korur.

Detaylı bilgi için tıklayın.

+

Yazılımın insanları tespit edebileceği ve yüzlerini tanımlayabileceği en uzak mesafe nedir?

Korunmasını istediğiniz bölgelerde kullanılacak kamera ile en iyi verimi alabilirsiniz. Kullandığınız kameranın lensi ve kalitesi ile istenilen uzaklıktaki objeler tespit edilebilir ve kişi tanımlamaları yapılabilir.

Detaylı bilgi için tıklayın.

+

Kaydedilen görüntüler nerede toplanıyor? Bu görüntülere sizler ulaşabiliyor musunuz?

Eyedius olarak, firma kurallarımız arasında “güvenlik” ilk önceliklerimiz arasında yer alıyor. Kameralarına bağlı olarak kaydedilen görüntüler, kapalı devre sistem ile yalnızca kullanıcılarımızın kendi bilgisayarlarında işlenip, özel sunucularında saklanıyor. Sistem olarak bu görüntülere ulaşmamız mümkün değildir.

+

Kamera Kayıtlarına Kimler Ulaşabilir?

Şüpheli bir olay gerçekleşmesi durumunda, yalnızca ilgili alandan sorumlu kişi geriye dönük kayıtlara ulaşabilir.

+

Kamera kaydının yapılması Kişisel Veri Koruma Kanunu’na Uygun mu?

Kameralardan iletilen görüntülerde kişilerin biyometrik bilgileri kayıt altına alınmaz. Yalnızca görüntü üzerinde kişi tespiti yapılır ve ilgili kişiye uyarı verilir.

+

Yüz tanıma sistemi farklı firmalar tarafından da sıkça kullanılıyor. Eyedius’un yüz tanıma sistemindeki başarısı nedir?

Eye-D ürünümüz ile yüz tanıma teknolojisi ile kimlik tespiti yapıyoruz. Yüz üzerindeki 108 noktanın detaylı ölçümlendiği bu teknolojide başarı oranlarımız, %99.8 civarında. Global firmalarında katıldığı “yüz tanıma yarışmasında” ilk iki firma arasında yer alarak, başarımızı tescilledik.

+

Güvenliğini koruduğum alana yüzünü gizleyerek girmeye çalışan biri olduğunda, sistem o kişiyi anında tanımlayabiliyor mu?

Çoğunlukla hırsızlık vakalarında yüzünü gizleyerek konut/işyeri gibi alanlara giriş yapılması sıklıkla karşılaşılan bir durumdur. Eyedius sahip olduğu görüntüyü anlamlandırma teknolojisi sayesinde, kamera açısına giren kişi yüzünü şapka kullanarak ya da farklı bir şekilde gizlese dahi tanımlayarak anında uyarı sistemi ile ilgililere uyarı veriyor

+

Güvenlik önlemi almak istediğim alanı ya da uyarı tipini daha sonra nasıl değiştirebilirim?

Eyedius yazılımının en önemli özelliklerinden biri de kişiselleştirilebilir olmasıdır. Kullanıcılarımız zaman içerisinde güvenlik önlemi almak istediği alanı ya da uyarıları değiştirmek isteyebilir. Eyedius’un kolay kullanım özelliği ile kullanıcı dostu olan ara yüzü ile kullanıcı istediği değişikliği yardıma ihtiyaç duymadan gerçekleştirebilir.

+

Yıllık lisans ile satın aldığım ürün üzerinde yapılacak güncellemeleri ekstra ücret ile alacağım?

İlerleyen teknolojik gelişmelere bağlı olarak yazılımımızı sürekli en iyisi olmak üzere güncelliyoruz. Tüm bu çalışmalara karşın kullanıcılarımızdan ekstra bir ücret talep etmiyoruz.