Sıkça Sorulan Sorular

+

Eyedius'u Kimler Kullanabilir?

Eyedius Premium; güvenlik personeli çalıştıran ve güvenlik ihtiyacı olan bütün sektörler için uygundur. Özellikle; toplu yaşamın hakim olduğu site gibi yaşam alanlarının yanı sıra inşaat sahaları, oteller, iş merkezleri, bankalar, üretim tesisleri gibi her tarzdan ve her sektörden faaliyet gösteren işletmeler, Eyedius çözümlerinden faydalanabilirler. Eyedius Pass Sanal geçiş kontrolü, saha ekipleri olan ve akıllı cihazlar üzerinden çalışanların anlık konum ve zaman bilgisini takip etmek kullanan tüm şirket yöneticileri kullanabilir. Gerçek geçiş kontrolü ise her türlü bina girişlerinde yoğun giriş ve çıkışın olduğu, kart, parmak izi, bluetooth gibi uygulamaların sağladığı turnike veya ana kapılardan geçiş çözümlerinin kullanıldığı her sektörden faaliyet gösteren işletmelerde kullanılabilir. Öte yandan teknolojik altyapısı yenilenmiş kentsel dönüşüm binaları, konut siteler ve benzeri yaşam alanlarındaki ortak ana giriş kapılarında uygulanabilir

+

Sistemin Çalışması için Gerekli Donanımlar Nelerdir?

Eyedius’un Premium ve Pass çözümleri için farklı sistem bileşenlerine ihtiyaç duyulur. Eyedius Premium uygulaması için Eyedius Yazılımı, güvenlik kamerası, bilgisayar ve internet gereklidir. Eyedius Pass uygulaması için ise Eyedius Mobil Uygulaması olan cep telefonu ve internet olması gerekir.

+

Her Marka Kamera ile Eyedius Uyumlu Mudur?

Kullandığınız kamera ve bilgisayarın markası ne olursa olsun Eyedius, her marka kameraya entegre olabilme özelliği ile sistemi akıllı hale getirerek, bulunduğu ortamı 360 derece korur. Sistemin daha verimli çalışabilmesi için gerekli minimum donanım bilgisi için için tıklayın.

+

Eyedius Premium Modüllerindeki Tespit Çözümlerinin Mesafeleri Nedir?

Korunmasını istediğiniz bölgelerde kullanılacak kameranın lensi, kalitesi ve konumu ile en iyi verimi alabilirsiniz. Kameranızın teknik özellikleri ve konumu doğrultusunda insan ve objeleri tespit edilebilirsiniz. Sistemin daha verimli çalışabilmesi için gerekli minimum donanım bilgisi için için tıklayın.

+

Kaydedilen Görüntüler Nerede Toplanıyor? Bu Görüntülere Sizler Ulaşabiliyor Musunuz?

Eyedius olarak, firma kurallarımız arasında “güvenlik” ilk önceliklerimiz arasında yer alıyor. Kameralarına bağlı olarak kaydedilen görüntüler, yalnızca kullanıcıların bilgisayarlarında ya sunucularında kullanıcıya özel olarak saklanır. Sistem olarak bu görüntülere ulaşmak mümkün değildir.

+

Kamera ve Alarm Kayıtlarına Kimler Ulaşabilir?

Eyedius’un kurulum aşamasında ilgili alandan sorumlu yönetici ve yöneticinin izin verdiği kişiler, kameranın kayıt ettiği görüntülere ve Eyedius’un ürettiği alarm kayıt bilgisine ulaşabilir. Şüpheli bir olay gerçekleşmesi durumunda, geçmişe yönelik kayıtlara bu kişiler ulaşabilir.

+

Yüzünü Gizleyerek Girmeye Çalışan Biri de Tespit Edilebiliyor Mu?

Çoğunlukla hırsızlık vakalarında yüzünü gizleyerek konut/işyeri gibi alanlara giriş yapılması sıklıkla karşılaşılan bir durumdur. Eyedius sahip olduğu görüntü anlamlandırma teknolojisi sayesinde, kamera açısına giren kişi yüzünü şapka kullanarak ya da farklı bir şekilde gizlese dahi tanımlayarak anında uyarı sistemi ile ilgililere uyarı veriyor.

+

Güvenlik Önlemi Almak İstediğim Alanı Ya Da Uyarı Tipini Daha Sonra Nasıl Değiştirebilirim?

Eyedius yazılımının en önemli özelliklerinden biri de kişiselleştirilebilir olmasıdır. Kullanıcılar zaman içerisinde güvenlik önlemi almak istediği alanı ya da uyarıları değiştirmek isteyebilir. Eyedius’un kolay kullanım özelliği ile kullanıcı dostu olan ara yüzü ile kullanıcı istediği değişikliği yardıma ihtiyaç duymadan gerçekleştirebilir.

+

Eyedius İsmi Ne Anlama Geliyor?

Çalışmalarımıza ilk başladığımız günden bu yana amacımız hayatın her alanını herkes için güvenli kılmak. Eyedius, İngilizce “göz” anlamına gelen “eye” ile latince korumak anlamına gelen “dius” kelimelerinin bir araya gelmesi ile ortaya çıktı.