Blog

Güvenlik Kameranızı Değiştirmeden Daha Teknolojik Hale Dönüştürmek Mümkün!

Yalnızca kayıt yapan kameralarınızı, olası tehlike durumunda geriye dönük izleme yapmak için kullanmak zorunda değilsiniz. Yeni bir kamera maliyetine girmek ya da ek altyapı, yıkım süreçleri ile bütçe oluşturmak istemiyorsanız, yapay zeka teknolojisinin sesine kulak verin.

Artık mevcut güvenlik kameralarınızı daha akıllı hale getirerek, proaktif uyarılar alabileceğiniz teknolojik bir hale dönüştürmek mümkün.

Güvenlik, herkesin öncelikli ihtiyaçları arasında yer alıyor. Çoğu işletme, güvenliği sağlamak için pek çok farklı yöntem kullansa da ‘güvenlik kamera sistemleri’ hala ilk sırada yer alıyor. Türkiye’de 1980’li yıllardan bu yana tercih edilen güvenlik kameraları, pek çok farklı marka ve model seçeneği ile yaşam alanlarının kontrolü için kullanılıyor.
Bugün, tüm dünyada 770 milyon civarında güvenlik kamerasının olduğu tahmin ediliyor ve bu rakam her geçen gün artıyor. Bununla birlikte çoğu işletme, güvenlik kamerasını ortalama beş yıl içerisinde yeni bir kamera sistemi ile değiştiriyor. Her bir kamera değişimi ise beraberinde yeni bir altyapı maliyeti, ortamda kırma ve dökme işleminin artmasına neden oluyor.

EN İYİ GÜVENLİK KAMERASI
SAHİP OLDUĞUNUZ SİSTEM

Mevcut kamera sisteminin değiştirilmesi sonrasında yeni kamera satın alınması sırasında kullanıcılar sıklıkla “en iyi güvenlik kamerası” nerede satılıyor sorusunu sorar. Bunun cevabı ise basit. En iyi güvenlik kamerası, kullandığınız kamera sistemidir. Daha teknolojik ve etkili bir çözüm için tüm mevcut kameralarınızı çöpe atmak ya da yenisi ile değiştirmek zorunda değilsiniz. Yeni bir donanım maliyetine, altyapı üzerinde kırma ve dökme işlemine gerek duymadan kullandığınız mevcut güvenlik kamerasını daha verimli kullanmak mümkün.

KAMERANIZI AKILLI HALE DÖNÜŞTÜRÜN

Güvenlik kameraları sıklıkla, herhangi bir olay olduktan sonra geriye dönük kayıtları izlemek üzerine kullanılıyor. Haberlerde izlediğiniz görüntülerde genellikle hırsızın yakalanma anı yerine hırsızın kaçtığı anlar daha çok yer alır. Günümüzde artık kameralar hırsızlar tarafından caydırıcı görülmeyen basit kayıt cihazları olarak değerlendiriliyor. Kameralarının daha etkili dönüşümü için görüntü analizi yapan çözümleri kullanabilirsiniz. Mevcut güvenlik kameranıza entegre edilerek kullanılan görüntü analiz çözümleri ile proaktif uyarılar üretebilir, güvenlik risklerini düşürebilirsiniz.

İNSAN GÖZÜNE DESTEK
YAPAY ZEKA TEKNOLOJİSİNDE

Mevcut kameralar ile çalışan görüntü işleme teknolojisi, aynı zamanda sürekli kamera görüntülerini izleme zorunluluğunu da ortadan kaldırır. Özellikle fiziksel güvenlik ekibi olmayan küçük ve orta boyutlu işletmelerde, kameraları izlemek neredeyse mümkün değildir. Eski teknolojiye sahip analog kameralarda ise görüntü kalitesinin düşük olması nedeniyle çoğu olayı neredeyse insan gözü ile görmek imkansıza yakındır. Görüntü işleme teknolojisi, insan gözünün fark edemeyeceği risk durumlarını dahi tanımlayarak ve görüntüleri 7/24 izleyerek analizler üretir.

Kameranızı kullanırken bu adımları gözden geçirin!

Kamera Açısını Kontrol Edin: Güvenlik kameraları ilk aldığınız andaki güvenlik ihtiyaçlarına göre yerleştirilir. Ancak zamanla işletmeler ya da konut siteler, müşterilerine ya da yaşayan site sakinlerine yönelik iç dekorasyonu değiştirebilir. Hatta kimi zaman ortamın genişlemesi dahi olasılıklar arasında yer alır. Bu durumda kameraların gördüğü alanlar kısıtlı kalabilir, hatta güvenlik riski oluşturan ‘kör nokta’ sayısı artabilir. Belirli dönemlerde kameranızın açılarını kontrol edebilir, uzaklık ve yakınlık değerlerini değiştirerek tam koruma sağlayabilirsiniz.
Siren Sistemini Entegre Edin: Güvenlik kameraları alındığı zaman çoğu kişi genelde görüntü kalitesine odaklansa da kameralarınızın farklı özelliklerine de dikkat etmeniz gerekir. Kimi kameranın direkt ışıklı ya da sesli siren sistemine entegre edilebilecek altyapısı bulunur. Bu model ve altyapıya sahip kameranız var ise kameranıza alacağınız siren sistemi ile hırsızlık olaylarında ışık ve ses de üretebilir ve daha caydırıcı bir etki yaratabilirsiniz.

Kullanıcıların mevcut güvenlik kameralarını daha akıllı ve teknolojik hale getiren Eyedius Akıllı Güvenlik Sistemi, marka ve model bağımsız tüm kameralar ile çalışır. Analog kameralarda dahi analizler yaparak güvenlik risklerini tespit eden Eyedius, ortamda insan bulunması durumunda kameralarda ışıklı ve sesli uyarılar üretir. Yetkili, çalışan ve ziyaretçi ayrımını yaparak yanlış alarmları ortadan kaldıran Eyedius ile proaktif uyarılar alabilirsiniz.

Daha fazla bilgi için Eyedius Akıllı Güvenlik Sistemi sayfasını ziyaret edebilir ya da canlı destek kısmından Eyedius ekibi ile görüşebilirsiniz.

Son Yazılar

Facebook
Pinterest
LinkedIn