Habertürk // Eyedius Aldığı Yatırımlar İle Küresel Pazarı Hedefliyor

Anasayfa > Basın Bültenleri > Habertürk // Eyedius Aldığı Yatırımlar İle Küresel Pazarı Hedefliyor

StartersHub XO programını başarıyla tamamlayan girişimlerden Eyedius, StartersHub’dan ve Boğaziçi Ventures’tan aldığı yatırım ile Türkiye güvenlik pazarındaki varlığını güçlendirerek, küresel pazara açılacak.

 

İleri düzey görüntü işleme ve yapay zeka teknolojileri geliştiren Eyedius, İTÜ Çekirdek tarafından düzenlenen Big Bang 2017’de toplam 1,2 milyon TL yatırım aldığı StartersHub ve Boğaziçi Ventures ile imza töreninde bir araya geldi. Eyedius, StartersHub XO programını başarıyla tamamladıktan sonra İTÜ Çekirdek’in düzenlediği Big Bang | Start-Up Challenge 2017’yi toplam 2 milyon TL’nin üzerinde yatırım ve ödül alarak birinci tamamladı.

 

Cebinizde taşıdığınız akıllı güvenlik asistanınız

 

Güvenlik anlayışına yüksek teknolojileri ile yeni bir soluk kazandıran Eyedius; mevcut kameralar aracılığıyla ortamı kullanıcısının yerine 7/24 izleyerek, kontrol altında tutuyor ve kullanıcı tarafından önceden belirlenmiş senaryolar dahilinde tehlike anında uyarılar üretiyor. Bu sayede kamera görüntülerini sürekli izlemek ya da kontrol etmek zorunda kalmayan kullanıcılar, yalnızca gerekli zamanlarda hem bilgisayarından hem de cep telefonundan gerçek zamanlı uyarılar alabiliyor.

 

Eyedius’un geliştirdiği güvenlik teknolojileri, mevcut kamera sistemleriyle kolayca entegre olarak, yazılım destekli insan ve araç tespiti ya da yüz tanıma ve kimlik doğrulama gerçekleştiriyor. Eyedius’un kullanıcı dostu arayüzü aracılığıyla seçilen bölgelerde, sınır duvarına tırmanan kişiden, havuzda tek başına yüzen çocuk tespitine; insan yoğunluk analizinden yasaklı bölge kontrolüne kadar çok farklı kullanım senaryolarında güvenlik sağlıyor.

 

Eyedius güvenlik teknolojileriyle küresel arenada ezber bozacak

 

Boğaziçi Ventures ve StartersHub başta olmak üzere, İTÜ Teknopark’tan da aldığı yatırım ve çeşitli markalardan aldığı toplamda 2 milyon TL’nin üzerindeki yatırım ve ödüller ile yarışmayı birinci tamamlayan Eyedius, Türkiye güvenlik pazarındaki varlığını yıl boyunca güçlendirdikten sonra, 2018 bitmeden önce küresel pazarda da yer edinmeyi hedefliyor.

 

Habertürk Gazetesi – 4 Şubat 2018