Para Dergisi // Şehirleri Akıllandıran 20 Türk Şirketi

Anasayfa > Basın Bültenleri > Para Dergisi // Şehirleri Akıllandıran 20 Türk Şirketi

Hedefleri trafikten enerjiye, güvenlikten nesnelerin internetine şehirleri daha akıllı hale getirmek. Hepsinin büyük hayalleri var, sıra dışı olanın peşindeler. İşte, teknolojileriyle dünya kentlerini değiştirecek 20 Türk şirketi…

 

Dünyanın kendisiyle zıt yönde hareket eden çekirdeğinden ilham alarak yeni nesil enerji üreten, bir milyar sıradan aracı otonoma dönüştürmeyi hedefleyen, Ironman filmini aratmayacak askeri projeler geliştiren, radyasyon filtresi ile sağlığımızı korumayı amaçlayan, şehirleri güvenli hale getiren, trafik analizi yapan, sürücü alışkanlıklarını kontrol eden, çoğu yurtdışına akıllı şehir teknolojisi ihraç etmeye başlamış birbirinden ilginç, en dikkat çeken 20 teknoloji firmasını araştırdık…

 

Eyedius, hayatın her alanında güvenliği sağlamak için görüntü anlamlandırma teknolojilerinden yararlanan ve ürettiği gerçek zamanlı uyarılarla kullanıcısını bilgilendirerek ortamı daha güvenli bir hale getiren, tamamen yerli bir güvenlik yazılımı.

 

Mevcut kameralara entegre olarak çalışan Eyedius, sahip olduğu yapay zeka teknolojisi sayesinde pek çok olası senaryoyu hızla değerlendirerek insan faktöründen kaynaklanan güvenlik açıklarını ortadan kaldırıyor.

 

Türkiye’nin en büyük girişimcilik etkinliklerinden biri olan İTÜ Çekirdek Big Bang Start-up Challenge 2017’ye başvuran yaklaşık 11 bin kişi arasından, aldığı ödül ve yatırım miktarıyla birinci olan şirket toplamda 2 milyon TL yatırım aldı.

 

Para Dergisi – 17 Haziran 2018