Sabah Gazetesi // Akıllı Gözlerde Yetenek Saklı

Anasayfa > Basın Bültenleri > Sabah Gazetesi // Akıllı Gözlerde Yetenek Saklı

Yazılım geliştirme platformlarından telefonlu ölçüm cihazlarına, görüntüleri anlamlandıran akıllı güvenlik yazılımından tohum girişimlere kadar platform sağlayan çözümler 2017’de dikkatleri üzerine topladı

 

Türkiye’de teknoparklardan hızlandırma programlarına, melek yatırım ağlarından tohum aşamasındaki girişimlere önemli kaynaklar ayrıldı. Girişim ekosistemine adım atan kurumların da sayısı artarken genelde tohum aşamasında yatırımlar büyük ilgi gördü. E-tohum, Webrazzi, İTÜ Arı Teknokent, ODTÜ Teknopark, Bilkent Cyberpark, Startershub gibi pek çok organizasyon ve girişim hızlandırma programları ekosisteme büyük katkı sağlıyor. Yine banka ve finans kurumları, telekom şirketleri girişim ekosistemine olan desteklerini artırıyor. Türkiye’de temel seviyede kod yazma yeteneğine sahip insanların sayısını artırmak, bu insanların çözüm geliştirmesini sağlayacak girişimlerin önünü açabilirsek daha nitelikli girişimlerin ortaya çıkmasını sağlayabiliriz. Bu hafta akıllı platform girişimlerine yakından bakmayı deniyoruz.

 

AKILLI GÖZLERDE YETENEK SAKLI

 

İTÜ Arı Teknopark Big Bang etkinliğinde ödül alan Eyedius, görüntüleri otomatik anlamlandırma teknolojileri ile akıllı güvenlik çözümleri sunan yüksek teknoloji platformu sunuyor. Startershub desteği de alan Eyedius, önemli bir platform yeteneği kazandırıyor. Sahip olduğu yetenekler araç park yerleri ölçümlerinden güvenlik çözümlerine kadar pek çok konuda akıllı çözümler üretilmesine katkı sağlıyor.

 

Sabah Gazetesi – Timur Sırt Köşe Yazısı – 15 Aralık 2017