Sabah Gazetesi // Akıllı Güvenlik Asistanı Göreve Hazır

Anasayfa > Basın Bültenleri > Sabah Gazetesi // Akıllı Güvenlik Asistanı Göreve Hazır

Evde ya da ofiste akıllı telefonunuz üzerinden takip edebileceğiniz, ileri düzey görüntü işleme ve yapay zekâ teknolojileri geliştiren Eyedius girişimi, artan güvenlik ihtiyacına akıllı çözüm geliştiriyor.

 

Eyedius, mevcut kameralar aracılığıyla ortamı kullanıcısının yerine 7/24 izleyerek, kontrol altında tutuyor ve kullanıcı tarafından önceden belirlenmiş senaryolar dahilinde tehlike anında uyarılar üretiyor. Kamera görüntülerini sürekli izlemek ya da kontrol etmek zorunda kalmayan kullanıcılar, yalnızca gerekli zamanlarda hem bilgisayarından hem de cep telefonundan gerçek zamanlı uyarılar alabiliyor.

 

StartersHub XO girişim hızlandırma programı mezunu olan Eyedius, StartersHub ve Boğaziçi Ventures 600’er bin TL yatırım aldı. İTÜ Çekirdek tarafından düzenlenen Big Bang 2017’yi toplam 2 milyon TL’nin üzerinde yatırım ve birincilik ödülü almıştı. Eyedius, Türkiye güvenlik pazarındaki varlığını yıl boyunca güçlendirdikten sonra, 2018 bitmeden küresel pazarda da yer edinmeyi hedefliyor. Konut, otel, bankacılık gibi pek çok farklı sektördeki müşterine akıllı ve uygun maliyetli çözüm üretiyor.

 

Sabah Gazetesi 9 Şubat 2018