TR / EN
Şimdi Başlayın
Marketler için Eyedius Kalkanı
Dış ortama bakan kameralarda da Eyedius Akıllı Güvenlik Sistemi’ni kullanabilir miyim?

Eyedius Akıllı Güvenlik Sistemi’nin, fark yaratan özelliklerinden birisi de dış ortamda da çalışabilmesidir. Bu sayede olası bir hırsızlık eylemi gerçekleştiği zaman değil daha teşebbüs durumunda bilgi sahibi olarak riskli durumu önleyebilirsiniz. Kapı önü, sınır duvarları, camlı alan dışı, balkon, teras gibi riskli noktalarda mevcut kameralar aracılığı ile çalışır.

Yeni bir kamera aldım, onu da sisteme ekleyebilir miyim?

Eyedius Akıllı Güvenlik Sistemi, aynı lokasyonda sınırsız kamera lisansını sizler sunar. Bilgisayarınızın kapasitesi kadar kamera ekleyebilir, işletmenizde uçtan uca güvenliğini sağlayabilirsiniz.

Kamera görüntüleri nerede kayıt edilir?

Mevcut kamera sisteminiz Eyedius’tan bağımsız olarak çalışır ve hali hazırda kullandığınız NVR/DVR üzerine görüntüleriniz kayıt edilir. Eyedius Akıllı Güvenlik Sistemi mobil ve web uygulamasında ise yalnızca alarm anına ilişkin fotoğraf ya da video görüntüleri tarih ve kamera adı ile kayıt edilir. 

Elektrik ya da internet kesintisi durumunda sistem çalışır mı?

Kameralardan bilgisayarınıza görüntü gelmemesi, bilgisayarınızın bozulması, olası bir internet kesintisi ya da sabotaj durumu olması anında mobil cep telefonunuza bildirim iletilir. 

Alarmı açmayı unutursam uzaktan kapatabilir miyim?

İşletmenizden ayrıldığınızda alarmı açmayı unutsanız dahi Eyedius Akıllı Güvenlik Sistemi, alarmı aktif etmenizi hatırlatır. İçeride sizin olmadığınızı, kimsenin kalmadığını anlayan ve alarmın kapalı olduğunu bilen Eyedius, mobil cep telefonunuza bildirim iletir. Bu sayede işletmenizden çıktığınızda dahi alarmınızı açabilir ya da kapatabilirsiniz.

Alarmı nasıl açıp kapatacağım?

Eyedius Akıllı Güvenlik Sistemi, bilgisayarınızın yanı sıra cep telefonunuz üzerinden yönetilir. Kameralarınızın bulunduğu alana yaklaştığınız zaman mobil uygulama üzerinden alarm açabilir veya kapatabilirsiniz. Mobil uygulamayı kullanmaya yetki verdiğiniz kişiler de alarmı açabilir veya kapatabilir. Bu durumda yönetici kullanıcıya alarm durum bilgisi anlık olarak iletilir.

Eyedius Akıllı Güvenlik Sistemi’ni işletmemde nasıl kuracağım?

Abonelik sürecinizi tamamlandıktan sonra Eyedius Akıllı Güvenlik Sistemi yazılımı bilgisayarınıza indirebileceğiniz size özel oluşturulan kod bir link olarak iletilir. Bu link üzerinden kurulum süreci otomatik gerçekleştirilir. Kurulum esnasında dilediğiniz zaman Eyedius Destek ekibi ile uzaktan bağlantı yolu ile iletişim kurabilirsiniz. 

Sahip olduğum bilgisayar, sistemin çalışması için yeterli midir?

Bilgisayarınızın performansına bağlı olarak Eyedius Akıllı Güvenlik Sistemi’nin analiz yapacağı kamera sayısı belirlidir. Bilgisayarınıza kuracağınız Eyedius Akıllı Güvenlik Sistemi yazılımı kaç kamerada analiz ve alarm üretilebileceğini size belirtilir. Eğer bilgisayarınız analiz yapacağınız kamera sayısı altında kalıyor ise yeni bir bilgisayar almanız önerilir.

Sahip olduğum kamera sistemi yeterli mi yoksa yeni bir kamera mı almam gerekir?

Eyedius Akıllı Güvenlik Sistemi, görüntüleri RTSP (Real-time stream protocol) bandından aldığı için piyasada bulunan tüm marka ve IP ya da Analog HD model kameralar ile entegre çalışır. Eski model analog kameralar ve 640 x 480 çözünürlükteki görüntülerde bile neredeyse hatasız bir biçimde çalışabilir. DVR cihazlarının bir çoğunda RTSP’ye çevirici kanal yapısı bulunur. Kameralarınızın ortamda kör nokta kalmayacak şekilde yerleştirildiğinden emin iseniz yeni kamera almanıza gerek yoktur.

Eyedius Akıllı Güvenlik Sistemi’ni kullanmak için hangi donanımlara ihtiyacım var?

Eyedius Akıllı Güvenlik Sistemi, mevcut kullandığınız güvenlik kamerası, bilgisayarınız ve cep telefonunuz ile çalışır. Çözümün çalışması için başka donanıma ihtiyacınız yoktur. Dilerseniz alarm durumunda olay yerinde siren ya da sesli uyarılar üretmek için mevcut kullandığınız siren ya da hoparlör sistemini de entegre edebilirsiniz.

Eyedius Akıllı Güvenlik Sistemi’ni kullanmayı bırakırsam ceza ödemek zorunda mıyım?

Hayır. Eyedius kullanımınıza dilediğiniz zaman son verebilir, dileğiniz zaman aboneliğinizi yeniden başlatabilirsiniz.

Eyedius Akıllı Güvenlik Sistemi’ni kullanmak için taahhüt zorunluluğu var mıdır?

Eyedius, bütçe ve kullanıcı dostu güvenlik çözümleri sunar. Eyedius Akıllı Güvenlik Sistemi’ni kullanabilmek için taahhütte bulunmanız gerekmez. Dilediğiniz zaman boyunca taahhüt gibi kısıtlamalar olmadan Eyedius Akıllı Güvenlik Sistemi’ni kullanabilirsiniz.