Site ve rezidans gibi toplu yaşam alanlarındaki en büyük problem güvenlik açığıdır. Güvenlik personelinin tüm gün boyunca dikkat yoğunluğu gerektiren görev ve sorumluluklarının yanı sıra tüm kameraları izlemesi oldukça zahmetli ve yorucu bir iştir.
Kamera görüntülerinin tam zamanlı olarak insan gücüyle izlenmesi ve yaşam alanları içinde gerçekleşen olayların 7/24 yakından takip edebilmeleri ise çok zordur. Bu sebeplerden dolayı güvenlik için yapılan harcamaların yaklaşık yüzde 40 oranında verimlilik kaybı yaşanır. Bu durum maliyetin yanı sıra emek ve zaman kaybına da neden olur.
Akıllı güvenlik çözümleri sunan yüksek teknoloji firması Eyedius, görüntüleri otomatik anlamlandırma teknolojileriyle site ve rezidans gibi yaşam alanlarında olası tehlike durumunda gerçek zamanlı bilgilendirme yapar ve üstün uyarı sistemiyle güvenlik görevlilerine bilgi vererek yardımcı olur.

GÜVENLİ YAŞAM ALANLARI İÇİN EYEDIUS

Yaşam alanlarını çevreleyen sınır duvarlarında, yasaklı veya kontrollü bölge olarak tanımlanan alanlarda ve belirli saatler arasında ziyaretçi beklenmeyen bölgelerde insan tespiti yaparak istenmeyen kişilerin ortama girişinin engellenmesi için uyarılar üretir.

AKILLI TELEFONLAR İLE GÜVENLİ GEÇİŞ KONTROLÜ

Konut site ve rezidans gibi yaşam alanlarına veya site sakinleri dışında kimsenin kullanmaması gereken havuz, spor salonu gibi ortak kullanım alanlarına kartla girişlerde suistimaller yaşanabiliyor. Güvenliği tehdit eden bu durum karşısında Eyedius, EYE’M uygulaması ile kullanıcılarının akıllı telefonlarında yüz doğrulaması ile giriş izni oluşturmasını sağlayarak olumsuz durumların ve suistimallerin önüne geçer.

Premium Eyedius Uygulamaları

TESLİMAT SÜRELERİNİ SİZİN İÇİN DENETLER

Yaşam alanlarını daha güvenli hale getirmek için giriş ve çıkışlarda anında uyarı alabilmenizi sağlar. Sistem, siteye yemek ya da paket getiren geçici süreli ziyaretçiler girdiğinde, ziyaretçiyi kaydeder ve belirli bir süre zarfında alandan dışarı çıkmaması durumunda güvenlik birimlerine özel uyarılar iletir.

AİLEM GÜVENDE

Yüzme havuzunda tek başına bir çocuğun yüzüyor olması veya evde beklenen kişi sayısının üzerinde kişi tespit edilmesi gibi istenmeyen durumlarda ebeveynleri bilgilendirmek için uyarılar üretir.

ÇOCUĞUM GÜVENDE

Çocuğunuzun tek başına evden çıkması veya eve giriş yapması gibi olası senaryolar çerçevesinde çocuğunuzun güvenliğini ve kontrolünü sağlar.

SAHİBİNİ UYARAN AKILLI OTOPARK

Otopark alanında sadece size ait olan park alanı sizin için sürekli olarak izlenir. Park halindeki aracınız isteğiniz dışında hareket eder veya park yerinize farklı bir araç park ederse, anında uyarı sistemiyle bilgilendirme sağlanır.

EYEDIUS’LA İKİZ GİRİŞLER KONTROL ALTINDA

Site içine iki aracın takip mesafesi bırakmadan arka arkaya giriş yapması durumunda araçlar bariyerli kontrol noktasından direk geçebiliyorlar. Eyedius bariyerden geçen ilk aracı takip eden aracın kaçak geçiş yapması durumunda uyarı üretir.